• En
سه‌شنبه, 2 آبان 1396

بررسی روند اجرای دوره های علمی کاربردی رشته شیلات و آبزیان در جنوب کشور

دکتر علی نژاد و مهندس منصف به منظور بررسی کیفیت روند ارایه آموزش های علمی کاربردی رشته شیلات و آبزیان با مسئولین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و دانشگاه جامع استان هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی: دکتر علی نژاد در این باره گفت: در سفری به هرمزگان ابتدا در نشستی با دکتر شهریاری رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و دکتر نظری معاون آموزشی در خصوص روند پذيرش دانشجو و نحوه ارایه دروس نظري و عملي رشته های شیلات و آبزیان گفتگو شد. سپس با رئيس واحد استاني دانشگاه جامع در خصوص پتانسیل منطقه برای پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی به ویژه شیلاتی تبادل نظر گردید. دكتر جاودان توسعه دوره هاي آموزش علمي كاربردي در استان به ويژه در بخش كشاورزي با وجود پتانسيل هاي آموزشي و متقاضيان مشتاق تحصيل در اين دوره ها را مورد تاکید قرار داد.در ادامه مدیر گروه شیلات و آبزیان موسسه به بازدیدهای انجام شده در استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در این برنامه  از بخش های مختلف مركز تكثير ماهي و ميگو در بندر كلاهي، كارگاه عمل آوري و سردخانه محصولات آبزي ميناب، مراكز پرورش ميگوي تياب شمالي و تياب جنوبي، سردخانه نگهداري ماهي در منطقه، مركز پرورش ميگو و اسكله صيادي روستاي باسعيدو و همچنین منطقه مکران بازدید گردید.

دکتر علی نژاد در جمع بندی بررسی های صورت گرفته از امکانات و پتانسیل های موجود در منطقه به منظور حمایت و توسعه اجرای دوره های شیلاتی گفت: با توجه به شرايط حاكم نياز به اجراي دوره هاي جديد در دو مقطع كارداني و كارشناسي ضروری است. در این راستا با توجه به پتانسيل مناسب شيلاتي در استان و نياز شديد بخش هاي مختلف دولتي و غير دولتي به نيروهاي متخصص براي استفاده در امور عملياتي و همچنین اشتياق بسيار زياد بوميان منطقه براي كسب آموزش هاي مهارتي و شركت در كلاس هاي آموزشی علمي كاربردي، توسعه رشته هاي كارداني در حوزه هاي شيلات و دامپزشكي توصيه مي شود . همچنین با در نظر گرفتن توانايي ها و زيرساخت هاي آموزشي ايجاد شده در مركز آموزش بندرعباس از قبیل آزمايشگاه، كلاس هاي مناسب و امكانات بخش خصوصي و دولتي استان براي انجام كارهاي عملي دانشجويان، امكان اجرای با كيفيت دوره هاي كارشناسي به صورت محدود در استان وجود دارد .

مدیر گروه تخصصی شیلات و آبزیان موسسه در پایان به بررسی شرایط برگزاری دوره های تک پودمان و مهارتی در استان پرداخت و گفت: شرايط براي اجراي دوره هاي كوتاه مدت به صورت تك پودمان و تك درس مهارتي شيلاتي با توجه به حضور بهره برداران و اتحاديه هاي پرورش آبزيان و صيادي فعال در استان مهيا است و بايد بطور ويژه در اين خصوص برنامه ريزي صورت پذيرد . همچنین ارائه آموزش هاي مهارتي در قالب پروژه طرح جامع منطقه مكران با محوريت مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي هرمزگان نياز به حمايت هاي فني و مالي دارد كه بايد به صورت ويژه مورد توجه باشد.


عنوان : بررسی روند اجرای دوره های علمی كاربردی رشته شیلات و آبزیان در جنوب كشور
کد خبر : ۱۸۳۴۵
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ 
ساعت : ۱۵:۱۵:۴۲
عنوان گروه خبري : دانشگاهی . اداری . اجتماعی . آموزشي .
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


پورتال موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی جهاد کشاورزی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0