• EN
جمعه, 25 آبان 1397
عنوان : دكتر فرجی از مزرعه پرورش شتر مرغ بازدید كرد
کد خبر : ۱۹۸۹۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ 
ساعت : ۹:۶:۲۲
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


دکتر فرجی از مزرعه پرورش شتر مرغ بازدید کرد

دکتر فرجی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان از مزرعه پرورش شتر مرغ تخم گذار شرکت تعاونی اداره کل کار تعاون و رفاه در توسکستان گرگان بازدید نمود.به گزارش روابط عمومی، در این برنامه ابتدا مهندس گل محمدی مدیر مزرعه شتر مرغ در خصوص مزایای پرورش شتر مرغ توضیحاتی بیان کرد و سپس به اهمیت و ارزش گوشت این حیوان نسبت به گوشت سایر ماکیان اشاره و افزود: علاوه بر گوشت، تخم و پوست این حیوان نیز از نظر اقتصادی مهم می باشد که در بازار با قیمت خوبی به فروش می رسد.

در ادامه دکتر فرجی ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت این مزرعه، استان گلستان را به لحاظ شرایط جغرافیای یکی از استانهای مستعد پرورش شتر مرغ دانست که از نظر اقتصادی بهره وری بالایی دارد. وی همچنین به اهمیت کسب وکارهای کم هزینه با اشتغال در استان اشاره و افزود: فعالان علاقمند به تولید می توانند مانند این کار، با هزینه کم و در فضایی مناسب درآمد قابل ملاحظه‌ای کسب نمایند.

گفتنی است؛ این بازدید در راستای تصویب اولیه طرح آموزشی تولیدی پرورش شتر مرغ در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بود که مقرر شد زمینه های ایجاد مزرعه آموزشی شتر مرغ در واحد آموزش کردکوی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

خاطر نشان می سازد؛ دکتر قدس ولی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، مهندس لولائی مشاور آموزش رئیس مرکز، دکترربانی مدیر واحد آموزش کردکوی و مهندس تازیکه مسئول پروژه‌های کارآفرینی و کار حین تحصیل نیز حضور داشتند.

 


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0