• EN
جمعه, 25 آبان 1397
عنوان : روز مزرعه و اجرای بزرگترین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی در مركز آموزش عالی امام خمینی(ره)
زير عنوان : "مدیریت بهیه مصرف آب در مزرعه سبزی و صیفی" و "آشنایی با فناوری های مدیریت تولید ارقام جدید سبزی و صیفی"
کد خبر : ۱۹۸۹۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ 
ساعت : ۷:۴۶:۴۴
منبع خبر : روابط عمومی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


روز مزرعه و اجرای بزرگترین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)

"مدیریت بهیه مصرف آب در مزرعه سبزی و صیفی" و "آشنایی با فناوری های مدیریت تولید ارقام جدید سبزی و صیفی"

دو تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی بصورت همزمان در مزارع شماره یک و سه مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار شد.به گزارش روابط عمومی مرکز؛ بزرگترین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی  کشاورزی با عنوان"مدیریت بهیه مصرف آب در مزرعه سبزی و صیفی" با حضور مهندس کشاورز معاون وزیر در امور زراعت، دکتر زالی رییس اسبق سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و نماینده سابق مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، مهندس شمس آذر رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز، دکتر مخبر رییس مرکز آموزش عالی امام خمینی  و جمعی از مدیران و کارشناسان مرکز امام و موسسات تحقیقاتی استان البرز و بیش از 200 نفر از بهره برداران پیشرو سراسر کشور در مزرعه شماره یک  مرکز آموزش عالی امام خمینی  با همکاری و مشارکت شرکت گل سم گرگان برگزار شد.

مهندس کشاورز معاون وزیر در امور زراعت طی سخنرانی خود در جمع بهره برداران پیشرو ، مدیران و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و شرکت های خصوصی اظهار داشت: "دکتر مخبر رئیس مرکز آموزش عالی امام خمینی با  یک رویکرد جدید مرکز آموزش را سوق داده اند، رویکردی که اثرگذاری آن کشاورزی را متحول می کند".

وی در ادامه افزود:" سیاست ما اینست که تقاضا برای کشاورز است و کشاورز مبتنی بر بازار و مبتنی بر امکانات انتخاب می کند و عرضه برای شرکت هایی است که نهاده ارائه می کنند مانند بذر، کود، آفت کش، مکانیزاسیون، آبیاری و ... ". تولید کنندگان و عرضه کنندگان باید با هم تعامل داشته باشند و دولت حتی المقدور مداخله نکند و  فقط تسهیلگر باشد تا این دو با هم بدون مانع از نزدیک و بطور مستقیم مذاکره کنند و انتخاب نمایند".

معاون وزیر در امور زراعت بیان کرد:" ما بایستی فضای رقابت برای کشاورز ایجاد کنیم. هیچ کسی در فضای انحصار رشد نمی کند و فضا فضای رقابتی است بدون هیچ جهت گیری دولتی و غیردولتی".

مهندس کشاورزی از مسئولین شرکت ها خواست تا با همراهان، همکاران و شرکای خود پکیج هایی را برای کشاورزان تهیه کنند که در آن نحوه کاشت، داشت، تراکم، نشاء، کود، آبیاری، زمان برداشت، خصوصیات رقم و سلیقه مصرف کننده را به کشاورزان معرفی کنند". وی افزود:"من امیدوارم همراه با استفاده از تکنولوژی حمایت از تولید داخلی فراموش نشود".

وی در خاتمه خاطر نشان ساخت:" مبادا کسی از امر توجه به آب در فضای کشاورزی غافل شود و همه اقدامات ما باید بر مبنای حداکثر توجه به صرفه جویی آب باشد".

 


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0