• EN
سه‌شنبه, 6 فروردين 1398
عنوان : اولین نشست مشترك و كشوری ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های اجرایی در پیاده‌سازی طرح مهارت‌آموزی كاركنان وظیفه برگزار شد
کد خبر : ۲۰۱۲۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
منبع خبر : روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


اولین نشست مشترک و کشوری ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های اجرایی در پیاده‌سازی طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه برگزار شد

اولین نشست مشترک و کشوری نیروهای مسلح  و دستگاه‌های کشوری با حضور رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس مرکز نوسازی و تحول نیروی انسانی وزارتخانه، روسای مراکز تحقیقات و آموزش استان ها، معاونان روسای سازمان‌های سراسر کشور، معاون آموزشی موسسه و مسولان ارشد لشگری و کشوری صبح روز چهارشنبه 12 دی‌ماه سال جاری در  ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، هدف از برگزاری این نشست، برنامه‌ریزی اجرایی و پیاده‌سازی طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه در راستای امضای تفاهم نامه فی‌مابین وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بود.

در این نشست  دکتر مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ضمن اشاره به نقش محوری نیروی انسانی در توسعه پایدار کشاورزی، به توانمندی‌ها و قابلیت‌های بالای کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ضمن ارائه گزارشی اعلام کرد: از سهمیه 7000 نفری وزارت جهاد کشاورزی در سال 97 تا کنون 5000 نفر به انجام رسیده و این وزارتخانه در زمینه مهارت‌آموزی سربازان وظیفه پیشرو بوده است.

رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی همچنین افزود: با توجه به امضای تفاهم‌نامه بین وزیر جهاد کشاورزی و رئیس ستاد کل مشترک نیروهای مسلح، این وزارتخانه با برنامه ریزی دقیق از تمام امکانات نرم افزاری و سخت‌افزاری در حوزه‌های اجرایی، پژوهشی، آموزشی و ترویجی ملی و استانی برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه مذکور استفاده خواهد کرد.

وی عرصه‌های کشاورزی و پایلوت‌های موجود در پادگان ها را یک ظرفیت مناسب برای آموزش و افزایش تولید محصولات کشاورزی بر شمرد که می‌تواند به مراکز آموزشی مهارتی تبدیل شود تا ضمن افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی،  مکانی برای کارآفرینی و کسب و کار سربازان وظیفه به عنوان کشاورزان آینده باشد.

گفتنی است، پس از تشکیل قرارگاه مهارت آموزی سربازان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح، تلاش‌ها و همکاری‌های گسترده‌ای در سطح ملی انجام شده است تا با  اجرای این طرح، مباحثی چون آموزش، مهارت و آشنایی با فنون کاری، تجربه و بعد از آن حمایت‌هایی از جنس مشارکت و تسهیلات بانکی و کمک‌های معنوی دستگاه‌ها مطرح است و تاکنون در این راستا گام‌های بلندی برداشته شده است.


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0