• EN
چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
عنوان : گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج كشاورزی سراسر كشور با حضور معاون وزیر برگزار شد
کد خبر : ۲۰۱۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ 
منبع خبر : روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی سراسر کشور با حضور معاون وزیر برگزار شد

گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استانهای کل کشور با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سعیدیان نماینده ولی فقیه در سازمان، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج، معاونان و مدیران کل موسسه آموزش و ترویج کشاورزی روز سه شنبه نهم بهمن ماه در سالن مروج ساختمان دکتر حسابی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، این گردهمایی به منظور بحث و تبادل نظر، ارتباط و آشنایی بیشتر مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور با مجموعه ستاد آموزش و ترویج و بیان نقطه نظرات، پیشنهادها و مشکلات، همفکری و همیاری در جهت تسهیل مسائل ترویج در استانها برگزار شد.

در ابتدای مراسم، نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه کسانی که با کشاورزی در ارتباط هستند، گنج‌ های الهی و مردم هستند، اظهار داشت: ریاست جمهوری به دو نکته اساسی عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و رسیدن به 5 درصد رشد اقتصادی در حوزه کشاورزی اشاره داشت که بیانگر کار جهادی و جایگاه بزرگ بخش کشاورزی در کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : کشاورزی اصل و ریشه استقلال یک کشور است و باید حمایت ویژه شود. وی همچنین با اشاره به هدف اصلی ترویج و آموزش گفت : ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان و آشنا کردن آنها با فناوری های نوین جهت افزایش تولید و بهره وری به عهده آموزش است و ترویج نقش مداخله گری حرفه ای برای بهره برداران بخش کشاورزی دارد.

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در جمع مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور بیان داشت : مجموعه ترویج خدمتگذاران بی ادعا در بخش کشاورزی هستند. دکتر خاوازی با اشاره به عملکرد نظام نوین ترویج در کشور اظهار داشت : باید به سمت تکنیک های ترویجی پیش برویم که عایدات اقتصادی داشته باشد تا ارزش اقتصادی فعالیت‌های ترویجی و اثربخشی آن ها در کشور مشخص شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : با استفاده از ظرفیت آموزش مروجان پهنه ها در کل کشور از آموزش‌های نوین در سایر بخش‌های کشاورزی نیز بهره مند شوند. وی تصریح کرد؛ معاونت آموزش و ترویج به عنوان پرچمدار طرح نظام نوین ترویج در کل کشور این طرح را با 3 اصل احیای مراکز جهادکشاورزی، پهنه بندی استانها و مدیریت دانش و تولید محتوا به طور جدی و با قوت بیشتر پیگیری کند.

دکتر خاوازی با اشاره به ظرفیت استودیو کشاورز در معاونت آموزش و ترویج اظهار داشت : استانها می توانند با ایده ها و برنامه های خوب از این ظرفیت استفاده کنند. رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی همچنین به میزبانی سال آینده برای کنگره ملی ترویج  اشاره کرد و گفت : این کنگره فضایی برای گفتمان و بیان مسائل ترویج با اساتید علمی این حوزه است.

دکتر خاوازی در پایان سخنان خود برنامه جذب نیروهای متخصص و جوان را به عنوان هسته های اصلی تفکر در بخش آموزش و ترویج تفسیر کرد.


معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه مراسم بیان داشت : محوریت برنامه امروز تجلی و استفاده از تجربه های موفق مدیران هماهنگی ترویج استانها است. حمایت های شما مدیران استانی سبب می‌شود تا از فرصت هایی که در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است به بهترین شکل استفاده شود. وی تاکید کرد، در سطح استانها با استفاده از امکانات موجود باید با قدرت و خوداتکایی پیش برویم.

دکتر مویدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : مدیران ترویج استانها، مدیران آینده و رهبر باشند چرا که عصر مدیران توصیه ای گذشته است و این شما مسئولان ترویج استانها هستید که با شناخت کاملی که بر روی ظرفیت ها و فعالیت‌های استان خود دارید می‌توانید برای تحقق بخشیدن به مسائل و تسهیل مشکلات به کمک ستاد بیایید. مویدی همچنین تصریح کرد: روی طرح های اثربخش استانی مطالعه و بازبینی شود و طرح های مشترک با بخش اجرایی برای تخصیص اعتبار پیشنهاد داده شود.

در ادامه گردهمایی مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استانهای کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، مازندران و  لرستان به نمایندگی از کلیه استانها درخصوص موضوعات ارائه راهکارهای تقویت و توسعه فعالیت های طرح نظام نوین ترویج، اعتبارات و پشتیبانی طرح های ترویجی با محوریت بودجه های استانی، تعامل ترویج و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و  تعامل ترویج و بخش های اجرایی گزارش خود را ارائه دادند.

لازم به ذکر است در این گردهمایی از مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور با اهداء لوح و جوایز قدردانی به عمل آمد.

همچنین در عصر روز گردهمایی جلسات پرسش و پاسخ بین مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استانها و مسؤولان موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد. 


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0