جمعه, 28 دی 1397
عنوان : برگزاری 9 نشست تخصصی در حاشیه سی و سومین مراسم تجلیل از نمونه های ملی كشاورزی
کد خبر : ۲۰۱۱۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
منبع خبر : روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


برگزاری 9 نشست تخصصی در حاشیه سی و سومین مراسم تجلیل از نمونه های ملی کشاورزی

پس از برگزاری سی و سومین مراسم تجلیل از تولیدکنندگان نمونه ملی بخش کشاورزی، 9 نشست تخصصی ترویج، زراعت، باغبانی، دام و طیور، تشکل‌های بخش کشاورزی، خاک و آب، صنایع و بازرگانی، شیلات و منابع طبیعی با حضور مدیران ارشد وزارت متبوع و نمونه‌های ملی کشاورزی بخش‌های ذیربط، روز یازدهم دی‌ماه سال جاری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، هدف از برگزاری این نشست‌های تخصصی، گفتگوی صمیمانه، بحث و بررسی، تبادل نظر، بیان مشکلات و نقاط قوت و ضعف بین نمونه‌های ملی بخش‌های ذیربط با مدیران و معاونان ارشد وزارتخانه در حوزه تخصصی خود بود.

نشست تخصصی و صمیمانه ترویج که با حضور معاون آموزش و ترویج مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استان‌های مازندران، فارس، گلستان، خراسان رضوی، همدان و مدیران کل و کارشناسان دفاتر ذیربط برگزار شد، نمونه‌های ملی بخش ترویج به شرح و بررسی  پیشنهادات و  مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند و پس از آن مدیران مربوطه نظرات و پاسخ های مربوط به بخش خود را مطرح کردند.

معاون آموزش و ترویج در انتهای جلسه ضمن تقدیر از حضور موثر کلیه مدیران و کارشناسان و همچنین تلاش همه دست اندرکاران برگزاری سی و سومین مراسم تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی، اظهار داشت: این نشست‌های تخصصی به مراتب مهم‌تر از برگزاری مراسم و اهدا لوح تقدیر است. در این کارگروه‌ها است که کشاورزان نمونه کشور بدون واسطه با مدیران ارشد وزارت متبوع گفتگو می‌کنند و به بحث و تبادل نظر می پردازند.

دکتر مویدی همچنین افزود: معاونت آموزش و ترویج از اجرای طرح‌های نو و جدی در استان‌ها حمایت می‌کند و با استفاده از ظرفیت مراکز آموزشی استان‌ها به سمت آموزش های عملی گام بر می دارد. مویدی ضمن تاکید بر اهمیت حضور مستمر محققان معین در استان‌ها گفت: به هیچ وجه نباید کوتاهی در این خصوص صورت بگیرد. وی همچنین به پیگیری جدی‌تر مباحث کارآفرینی تاکید کرد و گفت تلاش ما این است اکنون و پس از ادغام ترویج و آموزش ، روز به روز ترویج از حالت پزشک عمومی خارج شده و به پزشک متخصص تبدیل شود.

شایان ذکر است، مسائل و مشکلات سربازان سازندگی، شاخص‌های انتخاب نمونه‌ها، مسايل تسهیلگران و زنان روستایی، بازار فروش محصولات کشاورزی، عملکرد صندوق بیمه، کانون‌ها و سایت‌های یادگیری، نظام صنفی. ظرفیت خصوصی سازی، عملکرد شرکت‌های خدمات مشاوره‌ای از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0