• EN
جمعه, 2 فروردين 1398
عنوان : حضور معاون آموزش و ترویج در آیین بزرگداشت تجلیل از تولیدكنندگان برتر ملی و استانی بخش كشاورزی در استان قزوین
کد خبر : ۲۰۱۲۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
منبع خبر : روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


حضور معاون آموزش و ترویج در آیین بزرگداشت تجلیل از تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی در استان قزوین

آئین بزرگداشت تجلیل از تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی با حضور مهندس زاهدی استاندار قزوین، مهندس طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، مهندس خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، دکتر مؤیدی معاون آموزش و ترویج و معاونین و مدیران سازمان جهادکشاورزی استان قزوین و سایر مدیران دستگاههای وابسته روز شنبه 15 دی ماه در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد.به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در ابتدای این مراسم،  در ابتدای این مراسم، استاندار قزوین ضمن اشاره به اینکه مهمترین رکن یک دولت و ملت در دنیای امروز، به ویژه در شرایط کنونی که التهابات سیاسی در دنیا وجود دارد و شرایط اقلیمی نیز به عنوان تهدید محسوب می‌شود، امنیت غذایی است، استفاده از علوم و تکنولوژی‌های مدرن و به روز را عامل تحول در بخش کشاورزی دانست. 

وی همچنین اظهار داشت: در این شرایط سخت که با تحریم‌های متعددی مواجه هستیم تامین امنیت غذایی کشور مهمترین مساله ای است که بار آن بر دوش کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی است .

زاهدی خاطر نشان کرد: استفاده از نوآوری در بخش‌های مختلف کشاورزی یک اصل محسوب می‌شود که باید در کشاورزی استان مد نظر قرار گیرد.در بخش دیگری از این مراسم، مهندس محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخش کشاورزی آسیب پذیری کمتری نسبت به بخش‌های دیگر دارد و  مورد توجه خاص قرار دارد .

محمدی با بیان اینکه تامین غذا و مایحتاج مردم قابل مقایسه با هیچ فاکتور دیگری نیست گفت : استان قزوین پتانسیل و بستر مستعدی در تولید اکثر محصولات کشاورزی و دامی را دارد که باید از این ظرفیت خوب بهره جست .

این مقام مسئول بر لزوم اهمیت بهره‌مندی تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی از علوم، فنون و تکنولوژی‌های به روز برای رشد بخش کشاورزی تاکید کرد .معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به اینکه استفاده از نهال سالم پایه و اساس باغبانی است گفت : با استفاده از دانش و تکنولوژی های نوین می‌توان بسیاری از خسارت های بخش کشاورزی در حوزه باغبانی علی الخصوص سرمازدگی جلوگیری کرد تا شاهد خسارت‌های جدی در باغات نباشیم.

مهندس طهماسبی همچنین به اهمیت آب و نقش آن در کشاورزی اشاره کرد و گفت : استفاده از آبیاری سطحی ، زیر سطحی و تحت فشار در استفاده بهینه از منابع آبی نقش زیادی دارد .

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان به سامانه نوین آبیاری تجهیز شده است .

مهندس خمسه افزود : در بحث تسهیلات ارزان قیمت در سال جاری بیش از ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار جذب شده که استان توانسته بیشترین جذب در این حوزه را داشته باشد و سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان برتر در سطح استان معرفی شد.

وی در ادامه به سامانه رصد بخش کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و گفت: طی ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۴ هزار نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان در این سامانه ثبت نام شده اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین همچنین به تولیدات دامی استان اشاره کرد و گفت : در سالهای گذشته در بحث آنفلوآنزای مرغی، واحدهای مرغی دچار خسارت می‌شدند و مجبور به معدوم سازی بودیم که به حمداله در حال حاضر هیچگونه موارد مشکوک از آنفلوآنزای مرغی در استان مشاهده و گزارش نشده ست .گفتنی است، تعداد نمونه‌های ملی استان قزوین با رشد چشمگیری از 2 نفر در سال گذشته به 7 نفر در سال جاری افزایش داشته است.

در پایان این مراسم از 47 نفر نمونه های استانی نیز تقدیر به عمل آمد. 


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0