• EN
جمعه, 2 فروردين 1398
رو عنوان : مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد:
عنوان : در برنامه ششم فرصت‌های خوبی برای زنان ایجاد شده است
کد خبر : ۲۰۱۲۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ 
منبع خبر : روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد:

در برنامه ششم فرصت‌های خوبی برای زنان ایجاد شده است

نشستی با حضور نایب رییس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی، رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران، اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در 16 دی ماه سال جاری در سازمان امور عشایر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، نایب رییس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید  بر برگزاری جلساتی با وزارت صنایع، معدن و تجارت در رابطه با برگزاری نمایشگاه­ در خارج از کشور گفت: زنان روستایی و عشایری برای فراکسیون زنان مجلس اهمیت زیادی دارند؛ بهتر است فقط به خود عشایر تأکید نداشته باشیم. ما روستاهایی داریم که عشایر در آنجا ساکن هستند و خواهش من این است که کلمه روستایی را نیز در کنار کلمه عشایر تکرار کنید.

معصومه آقاپور علیشاهی افزود: طرح‌‌هایی که در آن کلمه روستایی باشد و به صحن علنی مجلس بیاید امکان تصویب آن خیلی بالا می‌­رود و همچنین از محل سرمایه­‌های اجتماعی وزارت نفت هم می‌‌توانیم برای عشایر کمک بگیریم.

وی در رابطه با مدارس عشایری نیز گفت: از کسانی که به عنوان خیرین مدرسه ­ساز هستند بخواهید برای مدارس عشایری تجهیزات تامین کنند.


در بخش دیگری از نشست، مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اظهار داشت: ما وقتی می‌خواهیم برای زنان روستایی و عشایری برنامه بدهیم معمولاً مقاومت وجود دارد اما خوشبختانه در برنامه ششم برای زنان فرصتی پیش آمده و باعث شده تحول و تحرکی در همه دستگاه‌ها ایجاد شود.

 فروغ‌السادات بنی هاشم در ادامه افزود : ما از سال 1372 تشکیلات زنان روستایی و عشایری را در وزارتخانه داریم ولی همیشه از اینجا و آنجا بودجه می‌گیریم یعنی یک بار شورای عالی عشایر بودجه­ می ­دهد و یک بار هم از اعتبارات آموزشی­ استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: اما در سال 95 اتفاق خوبی افتاد و ردیف بودجه‌ای در قانون بودجه به عنوان ردیف آموزش زنان روستایی دیده شد که خوشبختانه امسال مجوز دادند که برای زنان عشایری هم مصرف شود و نمایندگان نیز از آن حمایت کردند و در کمیسیون آموزش مجلس هم تصویب شد. در سال 95 این بودجه سه میلیارد تومان بود و برای سال 98 پنج میلیارد تومان است که برای زنان روستایی و عشایری درنظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری با بیان اینکه قانون بهبود فضای کسب و کار نتایج ارزشمندی برای زنان روستایی و عشایری داشته، اظهار داشت: این قانون کلیه استاندار­ها و شهرداری­ها را موظف کرده برای توزیع مشاغل خانگی، بازارهای وطنی ایجاد کنند. البته تا کنون اتفاقی نیفتاده است.

بنی هاشم در ادامه با اشاره به قانون حمایت از اشتغال روستاییان و عشایر گفت: متاسفانه دستورالعمل‌های این قانون سنگین و سخت است و به هیچ وجه روستاییان و عشایر نمی‌توانند از آن بهره‌ای ببرند.


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0